Bawełniak Sklep

Czyli sklep – pracownia z produktami zero waste w Gdańsku. W poście o tym czemu jest mnie mało tutaj bo jestem gdzie indziej. Zajęłam się zero waste mocno na serio i rozwijam projekt Bawełniak Sklep. Kim jesteśmy, jak to się zaczęło i co można u nas kupić?

Pomysł szycia woreczków zaczął mi kiełkować kiedy jeszcze mało kto słyszał o zero waste i dopiero zakładałam tego bloga. Kupiłam sobie używaną maszynę do szycia  i próbowałam się nauczyć obsługi. Niestety jak to w rzeczach z drugiej ręki instrukcja nie była załączona. Po kilku załamaniach i pomocy przyjaciół udało mi się stworzyć pierwsze worki. W międzyczasie w pracy poznałam obecną biznespartnerkę i tak we dwie ruszyłyśmy z Bawełniakiem.

Paulinka jest naszą ekspertką od pomysłów, szycia i wszystkich robótek ręcznych. Ja za nią nie nadążam ale też uszyję, powycinam itd . Za to o wiele więcej czasu spędzam przed komputerem i przy telefonie. To zazwyczaj ja odpisuję na wasze wiadomości na facebooku Bawełniaka.

Jaka jest nasza idea? Tworzymy produkty upcyklingowe wysokiej jakości i starannie wykonane. Chcemy zaopatrzyć wasze domy w niezbędnik zero waste. W końcu najwięcej śmieci wytwarzamy kupując produkty spożywcze.

W Bawełniak Sklep zaopatrzysz się w:

  • worki na warzywa, owoce i produkty sypkie bawełniane
  • worki na warzywa i owoce z firanki
  • worki z lnu na pieczywo
  • myjki jutowe zero waste.

 

Nie ściemniamy z  zero waste. Nasz sklep powstaje na gruncie tych zasad. Woreczki mają swoje standardowe rozmiary, ale często bywają większe gdyż nie przycinamy materiału. Nic nie może się zmarnować.

Ratujemy ścinki firanek przed wyrzuceniem, a bawełna dostaje swoje drugie życie.

Chcemy być bardziej rozpoznawalne dlatego wymyśliłyśmy nasze upcyklingowe wizytówki (podgląd). Wycinamy stare kartony, przybjamy naszą pieczątkę z drewna i piszemy starym długopisem kilka najważniejszych informacji. Ot i cały sekret.

 

 

Produkty z naszej pracowni wysyłamy pocztą zapakowane 100 % bez plastiku w kartony z drugiej ręki. Dbamy o estetykę i trwałość wysyłki. Jeśli jest taka możliwość spotykamy się w Gdańsku na odbiór osobisty. Niedługo stacjonarnie zobaczycie nas na Targach Zero Waste w Warszawie. Będziemy mieć własne stoisko i poprowadzimy warsztaty z szycia własnych worków.

Jeśli chcecie być na bieżąco z warsztatami i innymi inicjatywami w które się angażujemy zapraszamy do śledzenia naszego fejsa i insta <3