Pakowanie paczki – zero waste

Pewnie znacie masę sposobów jak zapakować paczkę bez kupowania kartonowego pudełka na poczcie. Chciałabym się podzielić swoim pomysłem, może was zainspiruje do eksperymentów.  Pakowanie przesyłki okazało się bardzo przyjemne i proste. Do tego zero waste. Co Wy na to?

Składniki:

  • stara gazeta
  • pudełko po chusteczkach
  • taśma klejąca/ paski papieru posmarowane klejem
  • stara foliówka/ więcej starej gazety

 

Torebki foliowe, które jakimś trafem wylądują u mnie w domu zawsze wykorzystuje maksymalną ilość razy. Choćbym nie wiem jak się starała, one są wciskane na każdym kroku. Ja je wykorzystuje maksymalnie jak mogę albo właśnie w takim wypadku. Jeśli jesteście szczęściarzami i nie macie ich to proponuję owinąć szczelniej papierem i zaufajcie mi, rzeczom nic się nie stanie.

 

Pudełko wypchałam kulkami z gazet. Najlepiej jak papier nie jest zbytnio zbity, wtedy zapakowane rzeczy będą miały lepszą amortyzację. Na koniec otwór przykryłam kawałkiem tektury aby nic się nie przesuwało.

 

Paczkę zawinęłam w gazetę i zakleiłam taśmą klejącą. W tym wypadku kierowałam się tym, że produkty w przesyłce były sprzedawane. Jeśli miałabym pakować dla osoby zaznajomionej z ideą zero waste zakleiłabym rogi paczki klejem, pozostawiła do wyschnięcia po czym podkleiła wyciętymi kawałami papieru, tak po introligatorsku.

Dla pewności paczkę zapakowałam w drugą warstwę gazety. Przesyłka dotarła w całości. 🙂