Etykiety zero waste do roślin. Bez kleju.

Zawsze miałam problem z zapamiętaniem nazw roślin. Znacie to uczucie kiedy siedzicie otoczeni przez kwiaty i ciągnie was żeby je lepiej poznać? Czasami naprawdę warto wiedzieć co rośnie nam pod nosem, bo często są to rośliny lecznicze. Zaczynam pracować z moją niewiedzą i podpisałam rośliny doniczkowe i dziko rozsiane w ogrodzie. Jeszcze nie wszystkie, bo znalezienie niektórych nazw trochę mi zajęło, ale to dobrze, więcej zabawy na potem. Pierwotnie myślałam, że będę potrzebować kleju, żeby zasłonić brzydką stronę kartoniku. Na szczęście się nie przydał.

Pomysł powstał z mojej pasji do roślin. Dostałam zastrzyk inspiracji, od Hodowli Słów , w postaci nabytej sadzonki na evencie Otwartych Klatek. Jak otrzymałam żyworódkę to była naprawdę mała, cudownie szybko rośnie i pewnie niedługo sama będę mieć jej pełno u siebie.

Żyworódka ze spotkania z Otwartymi Klatkami ( szczerze zachęcam do udziału w wydarzeniach organizowanych przez stowarzyszenie ;)!!! )

 

Przedmioty niezbędne do zrobienia etykiet:

  • stary karton ( ja akurat miałam po kaszy)
  • sznurek/ dratwa
  • nożyczki
  • dziurkacz
  • długopis
  • patyk
  • źródło informacji

Przepis:

Krok 1. Rozetnij karton i podziel go na równe części.

 

Krok 2. Wytnij i zegnij paski na pół. Następnie złożone tekturki przedziurkuj.

 

Krok 3.  Zwiąż ze sobą dwa końce pasków. Najpierw robiłam węzełek a potem odcinałam sznurek, dzięki temu zaoszczędziłam dratwę i nie musiałam sprzątać ścinków.  Podpiszcie etykiety nazwami roślin.

 

Krok 4.  Czas na spotkanie z roślinami. Zabierz ze sobą patyk, dratwę i nożyczki. Wbij gałązkę i dowiąż przygotowane etykiety.

 

Lubię proste rozwiązania i zdecydowanie ten pomysł zastosuje w kuchni. Ostatnio dużo myślałam jak podpisać słoiki żeby było estetycznie, czytelnie i żeby przy myciu etykietka nie odpadła. To rozwiązanie zdaje się być idealne dla mnie. Może Wy macie jakieś inne pomysły na etykietki, które można zdjąć?