Moje ulubione second handy w Gdańsku

Post ten dedykuję wszystkim którzy chcą się dobrze ubrać za niewielkie pieniądze. Mam swoje ulubione sklepy z odzieżą używaną gdzie robię zakupy ciuchowe i chętnie się tą wiedzą z wami podzielę…

Do rzeczy.

5 najlepszych second handów w Gdańsku (według mojej opinii) :

  1. Ciuszek na Żabiance (ul Gospody 3). Tutaj znajduję sukienki, sweterki, torebki i butki. W sukienkach z tego sklepu się po prostu zakochałam. Właściciele bardzo mili, zawsze z nimi porozmawiam. Lubię tam wracać właśnie ze względu na miłą atmosferę. Ceny, generalnie, są okej zależy jak się trafi. Dla zachęty przykłady: szorty 1zł, sweter 5zł, sukienki 5-15 zł.
  2. Perełka na Żabiance. Zaraz obok Ciuszka :). Ceny na wagę. W sumie zaglądam tu jak szukam ładnych spódniczek i prawie zawsze coś znajdę. Hitem w tym sklepie są bawełniane ściereczki świetnej jakości, cena za jedną w piątek to około 50 gr.
  3. Lumpeks przy ul. Opolskiej 3/21. Znajduje się na piętrze zaraz nad Biedronką. We wtorki dostawana. Ostatnio kupiłam tam kurtkę zimową za 25 zł. W soboty -50, a w poniedziałki tzw. złotówkowy szał – wszystko za 1 zł. Uwaga!! Brak przymierzalni.
  4. Fuks na Morenie, ale inne też polecam. Najtrudniej znaleźć coś we Wrzeszczu na Dmowskiego. Lubię tu zaglądać szczególnie po bluzy i pościel. Mają fajne ciuchy w dziale męskim, stosunkowo dość dużo produktów 100% bawełny. Często coś w ten sposób upoluje.
  5. Lumpeks – Pilotów 3. Chyba najbardziej specyficzny second hand jaki znam. Można znaleźć super rzeczy ale trzeba mieć oko i cierpliwość. Przy okazji powiem, że zbierają tam nakrętki.

 

 

Jeśli chodzi o zakupy używanych rzeczy to trzeba pamiętać, że nie zawsze się znajdzie oczekiwany produkt. Warto wiedzieć czego się aktualnie poszukuje i jakiej jakości, wtedy o wiele łatwiej idą poszukiwania. Bo nie oszukujmy się inaczej spędzę tam pół dnia i mogę niechcący kupić coś niepotrzebnego.