Świąteczne opakowania – jak z nimi nie przesadzić?/ Christmas packages – how not to overdo it?

 

img_0784

Zaczyna się grudzień i duża część z nas zaczęła zastanawiać się nad podarkami dla najbliższych. Uwielbiam wymyślać, pakować i obdarowywać wszystkich prezentami. Święta bez opakowań? Do tej pory jest mi ciężko to sobie wyobrazić. Pakowanie prezentów było od zawsze moim rytuałem. Dlatego w te święta zacznę od minimalizacji śmieci.

W zeszłym roku ogarnięta świątecznym szałem kupiłam masę pięknych torebek i papierów ozdobnych. Mogę ich nie wykorzystać tylko oddać komuś kto i tak planował wydać na ten cel pieniądze. Mogę je zużywać przez następnych kilka lat i tworzyć z nich różne kompozycje z rożnymi wtórnymi materiałami. Mogę jeszcze po prostu pakować w nie aż się skończą i nie kupować następnych. Mam niesamowite pole do popisu! Pomyślę nad tym i dam Wam znać.

Parę słów na temat ozdobnych tasiemek. To one wieńczą starannie zapakowany prezent. Najgorsze są te jednorazowe, bo one na 100% zostaną wyrzucone. W tym roku nie będę proponować radykalnych zmian, chociaż uważam, że warto zrezygnować ze wstążek całkowicie. Nie zmuszalibyście i nie zmuszałybyście wtedy nikogo do wyrzucania większej ilości śmieci. Jeśli nie jesteście na to gotowi to może warto byłoby się wybrać do pasmanterii i kupić wielorazową tasiemkę? A gdyby tak użyć dratwy, sznurka konopnego czy papierowego?

 

December is getting closer and many of us is thinking about gifts for our immediates. I love invent, package and bestow presetnts. Christmas without packing? So far, it is hard for me to imagine. Packing has always been my ritual. So this year I am going to start minimize garbage.

Last year, the holiday frenzy made me bought a mass of beautiful bags and decorative papers. Instead of using them I can give them to someone who is going to need them and was planning to buy them. I can use this decorative packages in the next years and make them different compositions with various secondary materials. I can also use them normally until they run out and don’t buy more materials. I have an incredible range of possibilities! I will think about it and give you some informations about my ideas.

21

 

  • Fajne pomysły! Ja w tym roku kupiłam co prawda jedną rolkę papieru ozdobnego, ale resztę prezentów zapakowałam w papier do kanapek i wszystko zawiązałam lnianym sznurkiem. Moim zdaniem wyglądają nawet ładniej i bardziej estetycznie niż te w kolorowych torebusiach z doczepianymi błyszczącymi gwiazdkami 🙂 A torebki prezentowe zawsze krążą, czasem nawet wracają XD

    • kasiaww

      Tak, z torebkami to prawda. Z przyjaciółką mamy taki zwyczaj, że używamy jedną torbę od kilku lat i przekazujemy sobie w niej prezenty urodzinowe.Wracając do świątecznych opakowań to może zdążę zrobić coś wielokrotnego użytku. Nie będę mówić za dużo, bo jeszcze zapeszę.